Elektronkus ügyintézés link

Tisztelt  Gyógyszerész Úr ! Kedves Pista bácsi !

A közelmúlt eseményei miatt – a járványhelyzetben - a településen helyben működő szolgáltatások fontossága mindannyiunk számára nyilvánvalóvá vált. Ezért is érintett többünket érzékenyen, hogy a helyi Boróka Gyógyszertár működését – a Gyógyszerész Úr kérelmére egészségügyi állapotára és idős korára való tekintettel – az országos tisztifőgyógyszerész - igaz végül csak rövid időre - felfüggesztette.Az ebben az évben 82. életévét betöltő dr. Puszta István Gyógyszerész Úr 1965. óta él és dolgozik településünkön, mint gyógyszerész. Itt nevelték fel feleségével Kati nénivel, - aki nyugállományba vonulásáig gyógyszertári asszisztensként szintén itt dolgozott -  lányaikat, és ide várják haza ma is őket és unokáikat. Tudjuk, hogy a szakmai sikerhez milyen nagy szükség van a biztos családi háttérre, a támogatásra.

A „mi patikusunk” szakmáját mindig kiemelkedő színvonalon, a betegek iránti elhivatottsággal, maximális empátiával soha nem foglalkozásként, hanem napi 24 órában hivatásként gyakorolta. Ez bizony 55 év elkötelezettséget jelent az egészségügyben, a betegek gyógyításában. Gratulálunk hozzá és köszönjük  a hűséget a szakma , a rászorultak és  szűkebb hazája iránt !

Hivatása mellett mindig aktív közösségi életet élt, igazi lokálpatriótaként magáénak érezve a település gondjait és fejlesztésének, szépítésének szükségességét.

Mind a szakmai, mind a közösségi munkássága elismeréseként 2007-ben Mátraterenye Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 58/2007. (VI.29.) számú határozatával „Mátraterenye Díszpolgára „ címet adományozta Dr. Puszta István ny. gyógyszerésznek.

 

A mögöttünk álló évtizedekben minden – a helyi gyógyszertárba látogató vásárló – nyugodt lehetett, hiszen stabil és megbízható, folyamatos szolgáltatást biztosított magas színvonalon a gyógyszertár és annak dolgozói. Sajnos az idő előrehaladtával , az évek számának növekedésével fogy az erő, gyengül a test. De  Pista bácsi még egy igen komoly betegségből is felépült és visszatért szeretett patikájába. Ezért lehet az, hogy a legtöbben észre se vettük, hogy mikor is lett nyugdíjas, mert ahogy számára, úgy nekünk is az volt az evidens, hogy  folytatja a gyógyításban való részvételt.

Hamarosan azonban – bármilyen nehéz is ezt kimondani - lezárul majd élete egy szakasza, véget érnek az aktív munkával töltött évek. Szomorúan vesszük ezt tudomásul, hiányozni fog, de mindannyian tudjuk, hogy kivívta a szakma és az itt élő emberek elismerését, és megérdemelten vonulhat vissza , élvezheti a nyugdíjas éveket.

De most, még egy jó hírt kaptunk tőle, van aki a helyére lép, rövidesen új gyógyszerész érkezik a Boróka Gyógyszertárba.  Most az átadás-átvétel  zökkenőmentessége érdekében  még segít és marad, hogy folyamatos legyen a betegek ellátása. Ezt követően köszön el végleg hivatásától, kollégáitól és a betegektől és adja át a stafétát.

Fontosnak éreztem, hogy a nyilvánosság előtt köszönjük meg az egészségügyben értünk dolgozók munkáját és mindenki másét is, akik a lakosság ellátásáért dolgoznak nap mint nap ebben a nehéz helyzetben is. Bízunk benne, hogy hamarosan túl leszünk a járványon és sikerül helyreállítani a gazdaságban okozott károkat. Mi is ezen dolgozunk és mindent megteszünk annak érdekében, hogy a lakosság mielőbb kilábalhasson a nehéz helyzetből.

Az pedig, hogy egy gyógyszerész 55 évig szolgálja hivatását, a betegeket ritka és tiszteletreméltó példa, melyért ezúton mondok ismételten köszönetet magam, a Képviselő-testület, Mátraterenye lakossága és a gyógyszertárba látogató minden  beteg és vásárló nevében !

Kívánjuk, hogy jó egészségben még sokáig éljen a mi falunkban szerető családja körében és hosszú évekig élvezhesse boldog nyugdíjas éveit !

„Hitvallása szerint a lakosság bizalmának és becsülésének megtartása érdekében biztató és megnyugtató tekintettel, ne pedig sietősen végezze a gyógyszerész a munkáját. Az emberek empátiával való gyógyítását tekintse legfőbb céljának, és a gyógyszerészi gondozással szolgálja a betegeket. Ez segít megőrizni a gyógyszerészek helyét a gyógyítás hierarchikus láncában.”

Köszönjük Gyógyszerész Úr !

Köszönjük Pista bácsi !

 

 

Mátraterenye, 2020. május 11.

 

Nagyrabecsült tisztelettel:

 

Gecse László sk.

Mátraterenye Község Polgármestereztelt  Gyógyszerész Úr ! Kedves Pista bácsi !

 

A közelmúlt eseményei miatt – a járványhelyzetben - a településen helyben működő szolgáltatások fontossága mindannyiunk számára nyilvánvalóvá vált. Ezért is érintett többünket érzékenyen, hogy a helyi Boróka Gyógyszertár működését – a Gyógyszerész Úr kérelmére egészségügyi állapotára és idős korára való tekintettel – az országos tisztifőgyógyszerész - igaz végül csak rövid időre - felfüggesztette.

Az ebben az évben 82. életévét betöltő dr. Puszta István Gyógyszerész Úr 1965. óta él és dolgozik településünkön, mint gyógyszerész. Itt nevelték fel feleségével Kati nénivel, - aki nyugállományba vonulásáig gyógyszertári asszisztensként szintén itt dolgozott -  lányaikat, és ide várják haza ma is őket és unokáikat. Tudjuk, hogy a szakmai sikerhez milyen nagy szükség van a biztos családi háttérre, a támogatásra.

A „mi patikusunk” szakmáját mindig kiemelkedő színvonalon, a betegek iránti elhivatottsággal, maximális empátiával soha nem foglalkozásként, hanem napi 24 órában hivatásként gyakorolta. Ez bizony 55 év elkötelezettséget jelent az egészségügyben, a betegek gyógyításában. Gratulálunk hozzá és köszönjük  a hűséget a szakma , a rászorultak és  szűkebb hazája iránt !

Hivatása mellett mindig aktív közösségi életet élt, igazi lokálpatriótaként magáénak érezve a település gondjait és fejlesztésének, szépítésének szükségességét.

Mind a szakmai, mind a közösségi munkássága elismeréseként 2007-ben Mátraterenye Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 58/2007. (VI.29.) számú határozatával „Mátraterenye Díszpolgára „ címet adományozta Dr. Puszta István ny. gyógyszerésznek.

 

A mögöttünk álló évtizedekben minden – a helyi gyógyszertárba látogató vásárló – nyugodt lehetett, hiszen stabil és megbízható, folyamatos szolgáltatást biztosított magas színvonalon a gyógyszertár és annak dolgozói. Sajnos az idő előrehaladtával , az évek számának növekedésével fogy az erő, gyengül a test. De  Pista bácsi még egy igen komoly betegségből is felépült és visszatért szeretett patikájába. Ezért lehet az, hogy a legtöbben észre se vettük, hogy mikor is lett nyugdíjas, mert ahogy számára, úgy nekünk is az volt az evidens, hogy  folytatja a gyógyításban való részvételt.

Hamarosan azonban – bármilyen nehéz is ezt kimondani - lezárul majd élete egy szakasza, véget érnek az aktív munkával töltött évek. Szomorúan vesszük ezt tudomásul, hiányozni fog, de mindannyian tudjuk, hogy kivívta a szakma és az itt élő emberek elismerését, és megérdemelten vonulhat vissza , élvezheti a nyugdíjas éveket.

De most, még egy jó hírt kaptunk tőle, van aki a helyére lép, rövidesen új gyógyszerész érkezik a Boróka Gyógyszertárba.  Most az átadás-átvétel  zökkenőmentessége érdekében  még segít és marad, hogy folyamatos legyen a betegek ellátása. Ezt követően köszön el végleg hivatásától, kollégáitól és a betegektől és adja át a stafétát.

Fontosnak éreztem, hogy a nyilvánosság előtt köszönjük meg az egészségügyben értünk dolgozók munkáját és mindenki másét is, akik a lakosság ellátásáért dolgoznak nap mint nap ebben a nehéz helyzetben is. Bízunk benne, hogy hamarosan túl leszünk a járványon és sikerül helyreállítani a gazdaságban okozott károkat. Mi is ezen dolgozunk és mindent megteszünk annak érdekében, hogy a lakosság mielőbb kilábalhasson a nehéz helyzetből.

Az pedig, hogy egy gyógyszerész 55 évig szolgálja hivatását, a betegeket ritka és tiszteletreméltó példa, melyért ezúton mondok ismételten köszönetet magam, a Képviselő-testület, Mátraterenye lakossága és a gyógyszertárba látogató minden  beteg és vásárló nevében !

Kívánjuk, hogy jó egészségben még sokáig éljen a mi falunkban szerető családja körében és hosszú évekig élvezhesse boldog nyugdíjas éveit !

„Hitvallása szerint a lakosság bizalmának és becsülésének megtartása érdekében biztató és megnyugtató tekintettel, ne pedig sietősen végezze a gyógyszerész a munkáját. Az emberek empátiával való gyógyítását tekintse legfőbb céljának, és a gyógyszerészi gondozással szolgálja a betegeket. Ez segít megőrizni a gyógyszerészek helyét a gyógyítás hierarchikus láncában.”

Köszönjük Gyógyszerész Úr !

Köszönjük Pista bácsi !

 

 

Mátraterenye, 2020. május 11.

 

Nagyrabecsült tisztelettel:

 

Gecse László sk.

Mátraterenye Község Polgármestere